0.25X1.5FLT6061T6511-10
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
1/4X1-1/2 6061 ALUMINUM FLT 1"L
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.25X1.5FLT6061T6511-10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Flat Bar
Specifications:10.000" L x 1.500" W x 0.250" H (254.00mm x 38.10mm x 6.35mm)