1.0SQR6061T6511-10
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
1.0SQR6061T6511-10 1" X 1" ALUMI
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
1.0SQR6061T6511-10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Flat Bar
Specifications:10.000" L x 1.000" W x 1.000" H (254.00mm x 25.40mm x 25.40mm)