0.50X3.0FLT6061T6511-36
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
0.50X3.0FLT6061T6511-36 1/2" X 3
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.50X3.0FLT6061T6511-36 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Flat Bar
Specifications:36.000" L x 3.000" W x 0.500" H (914.40mm x 76.20mm x 12.70mm)