0.625X2.0FLT6061T6511-36
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
0.625X2.0FLT6061T6511-36 5/8" X
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.625X2.0FLT6061T6511-36 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Flat Bar
Specifications:36.000" L x 2.000" W x 0.625" H (914.40mm x 50.80mm x 15.88mm)