0.25X8.0FLT6061T6511-10
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
1/4" X 8" ALUMINUM FLAT BAR, 606
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.25X8.0FLT6061T6511-10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Flat Bar
Specifications:10.000" L x 8.000" W x 0.250" H (254.00mm x 203.20mm x 6.35mm)