0.50SQR6061T6511-2
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
0.50SQR6061T6511-2 1/2" X 1/2" A
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.50SQR6061T6511-2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Flat Bar
Specifications:2.000" L x 0.500" W x 0.500" H (50.80mm x 12.70mm x 12.70mm)