0.375X2.5FLT6061T6511-8
Description
0.375X2.5FLT6061T6511-8 3/8" X 2
DataSheet
0.375X2.5FLT6061T6511-8 PDF
Type:Aluminum Flat Bar
Specifications:8.000" L x 2.500" W x 0.375" H (203.20mm x 63.50mm x 9.53mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
0.50X8.0FLT6061T6511-10
0.50X8.0FLT6061T6511-10
1/2" X 8" ALUMINUM FLAT BAR, 606
3949
16MM HEIGHT METAL CASTER BEARING