12SWS0408
Description
SHOULDER WASHER .090 ID .235 OD
DataSheet
12SWS0408 PDF
Thread/Screw/Hole Size:-
Diameter - Inside:0.090" (2.29mm)
Diameter - Outside:0.235" (5.97mm)
Diameter - Shoulder:0.120" (3.05mm)
Thickness - Overall:0.032" (0.81mm)
Length - Below Head:0.250" (6.35mm) 1/4"