MNI-M2.5-1.3
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
WASHER SHOULDER M2.5 NYLON
Catalog
Washers - Bushing, Shoulder
DataSheet
MNI-M2.5-1.3 PDF
Type Description
Series:Richco, MNI
Package:Bulk
Part Status:Active
Thread/Screw/Hole Size:M2.5
Diameter - Inside:0.114" (2.90mm)
Diameter - Outside:0.248" (6.30mm)
Diameter - Shoulder:0.138" (3.51mm)
Thickness - Overall:0.098" (2.50mm)
Length - Below Head:0.051" (1.30mm)