12SWS0303
Description
SHOULDER WASHER .120 ID .250 O
DataSheet
12SWS0303 PDF
Thread/Screw/Hole Size:-
Diameter - Inside:0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:0.250" (6.35mm) 1/4"
Diameter - Shoulder:0.150" (3.81mm)
Thickness - Overall:0.050" (1.27mm)
Length - Below Head:0.180" (4.57mm)