12SWS0205
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
SHOULDER WASHER .120 ID .202 O
Catalog
Washers - Bushing, Shoulder
DataSheet
12SWS0205 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics, SW
Package:Bulk
Part Status:Active
Thread/Screw/Hole Size:-
Diameter - Inside:0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:-
Diameter - Shoulder:0.145" (3.68mm)
Thickness - Overall:0.016" (0.40mm)
Length - Below Head:0.047" (1.19mm)