16FW004125B
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .115
Catalog
Washers
DataSheet
16FW004125B PDF
Type Description
Series:MicroPlastics, FW
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Thread/Screw/Hole Size:#4
Diameter - Inside:0.115" (2.92mm)
Diameter - Outside:0.250" (6.35mm) 1/4"
Thickness:0.125" (3.18mm) 1/8"