16FW006125
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
FLAT WASHER, NYLON, NATURAL, .14
Catalog
Washers
DataSheet
16FW006125 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics, FW
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Thread/Screw/Hole Size:#6
Diameter - Inside:0.140" (3.56mm)
Diameter - Outside:0.312" (7.92mm)
Thickness:0.125" (3.18mm) 1/8"