16M03580080B
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
FLAT WASHER, 3.70MM ID, M3.5 / #
Catalog
Washers
DataSheet
16M03580080B PDF
Type Description
Series:MicroPlastics, M
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Thread/Screw/Hole Size:-
Diameter - Inside:0.146" (3.71mm)
Diameter - Outside:0.315" (8.00mm)
Thickness:0.031" (0.79mm)