16FWRT004125
Description
WASHER FLAT RETAINING #4 NYLON
DataSheet
16FWRT004125 PDF
Type Description
Series:Micro Plastics, FW
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat, Retaining
Thread/Screw/Hole Size:#4
Diameter - Inside:0.102" (2.59mm)
Diameter - Outside:0.265" (6.73mm)
Thickness:0.125" (3.18mm)