16M03080080
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
FLAT WASHER, 3.20MM ID, M3 / #4
Catalog
Washers
DataSheet
16M03080080 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics, M
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Thread/Screw/Hole Size:M3
Diameter - Inside:0.126" (3.20mm)
Diameter - Outside:0.315" (8.00mm)
Thickness:0.031" (0.80mm)