16FWRT002062
Description
RETAINING WASHER, NATURAL, NYLON
DataSheet
16FWRT002062 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics, WRT
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat, Retaining
Thread/Screw/Hole Size:#2
Diameter - Inside:-
Diameter - Outside:0.206" (5.23mm)
Thickness:0.062" (1.57mm)
Plating:-
Material:Nylon
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
17W14371
17W14371
FLAT WASHER, 1.000 ID, 1.437 OD,
FLAT WASHER, .390 ID, 1.000 OD,
FLAT WASHER, .797 ID, .887 OD, .
16FWRT002062
16FWRT002062
LBP.2450.X.C.30
LBP.2450.X.C.30
LTCC BAND PASS FILTER FOR 2450MH
PMI BASE 11/16 NEON BAY SOLDER
QJ6004V4TP
QJ6004V4TP
TRIAC 4A 600V TO-251 V-PAK