16FW375125
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
FLAT WASHER, NYLON, NATURAL, .38
Catalog
Washers
DataSheet
16FW375125 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics, FW
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Thread/Screw/Hole Size:3/8"
Diameter - Inside:0.380" (9.65mm)
Diameter - Outside:0.625" (15.88mm)
Thickness:0.125" (3.18mm) 1/8"