16M10022250B
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
FLAT WASHER, 10.50MM ID, M10 / 3
Catalog
Washers
DataSheet
16M10022250B PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Thread/Screw/Hole Size:M10
Diameter - Inside:0.413" (10.50mm)
Diameter - Outside:0.866" (22.00mm)
Thickness:0.098" (2.50mm)