16M04090080
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
FLAT WASHER, 4.30MM ID, M4 / #8
Catalog
Washers
DataSheet
16M04090080 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics, M
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Thread/Screw/Hole Size:M4
Diameter - Inside:0.169" (4.30mm)
Diameter - Outside:0.354" (9.00mm)
Thickness:0.031" (0.80mm)