16MLSW100196210
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
LOCKING SEALING WASHER, 10.00MM
Catalog
Washers
DataSheet
16MLSW100196210 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics, SW
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Sealing
Thread/Screw/Hole Size:M10
Diameter - Inside:0.394" (10.00mm)
Diameter - Outside:0.772" (19.60mm)
Thickness:0.209" (5.30mm)