P1330R-473K
Description
FIXED IND 47UH 467MA 792 MOHM
DataSheet
P1330R-473K PDF
Type Description
Series:P1330R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):467 mA
Current - Saturation (Isat):246mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):792mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):0.145" (3.68mm)