S1812R-473K
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 47UH 242MA 3.4 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
S1812R-473K PDF
Type Description
Series:S1812R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):242 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):3.4Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:9MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)