ASPIAIG-F1040-3R3M-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 11A 11.8 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
ASPIAIG-F1040-3R3M-T PDF
Type Description
Series:ASPIAIG-F1
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):11 A
Current - Saturation (Isat):20A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):11.8mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:1040
Size / Dimension:0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)