TYA2520104R7M-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7UH 1A 290 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
TYA2520104R7M-10 PDF
Type Description
Series:TYA252010
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Metal
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):1.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):290mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1007 (2518 Metric)
Supplier Device Package:1007
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.045" (1.15mm)