1812-101J
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
1812-101J PDF
Type Description
Series:1812
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Iron
Inductance:100 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):818 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):300mOhm Max
Q @ Freq:30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:650MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.190" (4.83mm)