LPS3015-222MRC
Description
SHIELDED POWER INDUCTORS 2.2H
DataSheet
LPS3015-222MRC PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.4 A
Current - Saturation (Isat):2.1A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):110mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:110MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.116" L x 0.116" W (2.95mm x 2.95mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)