TYS8040150M-10
Description
FIXED IND 15UH 2.6A 47 MOHM SMD
DataSheet
TYS8040150M-10 PDF
Type Description
Series:TYS8040
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.6 A
Current - Saturation (Isat):2.95A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):47mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:12MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.165" (4.20mm)