LQW15AN14NJ80D
Description
FIXED IND 14NH 1.15A 111 MOHM
DataSheet
LQW15AN14NJ80D PDF
Type Description
Series:LQW15
Type:Wirewound
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:14 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):1.15 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):111mOhm Max
Q @ Freq:31 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:5.2GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)