MPIA4020V2-4R7-R
Description
FIXED IND 4.7UH 2.7A 118 MOHM
DataSheet
MPIA4020V2-4R7-R PDF
Type Description
Series:MPIA40-V2
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:Metal Composite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.7 A
Current - Saturation (Isat):3.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):118mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:24MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)