TMS252012ALM-4R7MTAA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7UH 1.6A 200 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
TMS252012ALM-4R7MTAA PDF
Type Description
Series:TMS-ALM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Thin Film
Material - Core:Metal
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.6 A
Current - Saturation (Isat):1.9A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):200mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:1008
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)