HF1008-821G
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 820NH 273MA 2 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
HF1008-821G PDF
Type Description
Series:HF1008
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:820 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):273 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:325MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)