CMLE063T-8R2MS
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 8.2UH 5.1A 60MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CMLE063T-8R2MS PDF
Type Description
Series:CMLE063T
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Metal
Inductance:8.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):5.1 A
Current - Saturation (Isat):5.7A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):60mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)