DRAP125-221-R
Description
FIXED IND 220UH 1.14A 500 MOHM
DataSheet
DRAP125-221-R PDF
Type Description
Series:DRAP125
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.14 A
Current - Saturation (Isat):1.47A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):500mOhm Max
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.240" (6.10mm)