RCH875NP-121K
Description
FIXED IND 120UH 500MA 360 MOHM
DataSheet
RCH875NP-121K PDF
Type Description
Series:RCH-875
Package:Bulk
Material - Core:Ferrite
Inductance:120 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):500 mA
Current - Saturation (Isat):810mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):360mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.307" Dia (7.80mm)
Height - Seated (Max):0.295" (7.50mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HRSPD74-393M
HRSPD74-393M
FIXED IND 39UH 850MA 200 MOHM
FIXED IND 2.2UH 6.7A 10.5 MOHM
Z14E
Z14E
FIXED IND 44UH 680MA 2.6 OHM
RCH875NP-121K
RCH875NP-121K
FIXED IND 120UH 500MA 360 MOHM