AMPLA4012S-1R0MT
Description
FIXED IND 1UH 4A 47 MOHM SMD
DataSheet
AMPLA4012S-1R0MT PDF
Type Description
Series:AMPLA4012S
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Carbonyl Powder
Inductance:1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4 A
Current - Saturation (Isat):6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):47mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)