ASPI-U201610-1R5M-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
FIXED INDUCTOR 1.5UH 2A SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
ASPI-U201610-1R5M-T PDF
Type Description
Series:ASPI-U
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):-
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard, 2 Lead
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)