5022R-913F
Description
FIXED IND 91UH 280MA 4.3 OHM SMD
DataSheet
5022R-913F PDF
Type:-
Material - Core:Iron
Inductance:91 µH
Tolerance:±1%
Current Rating (Amps):280 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):4.3Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:10MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):0.230" (5.84mm)