MCLA2012V1-6R8-R
Description
FIXED IND 6.8UH 15MA 1.05 OHM
DataSheet
MCLA2012V1-6R8-R PDF
Type Description
Series:MCLA2012V1
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:-
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):15 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.05Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 4MHz
Frequency - Self Resonant:29MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:4 MHz
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)