IHLP5050FDER1R5M01
Description
FIXED IND 1.5UH 27A 3 MOHM SMD
DataSheet
IHLP5050FDER1R5M01 PDF
Type Description
Series:IHLP-5050FD-01
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):27 A
Current - Saturation (Isat):45A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):3mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)