CBC2518T331KV
Description
FIXED IND 330UH 65MA 15.99 OHM
DataSheet
CBC2518T331KV PDF
Type Description
Series:CB, C Type
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:330 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):65 mA
Current - Saturation (Isat):100mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):15.99Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:4.5MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Package / Case:1007 (2518 Metric)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)