RCH875NP-221K
Description
FIXED IND 220UH 380MA 630 MOHM
DataSheet
RCH875NP-221K PDF
Type Description
Series:RCH-875
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):380 mA
Current - Saturation (Isat):570mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):630mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.307" Dia (7.80mm)
Height - Seated (Max):0.295" (7.50mm)