ISC1210SY120K
Description
FIXED IND 12UH 175MA 2.3 OHM SMD
DataSheet
ISC1210SY120K PDF
Type Description
Series:ISC-1210
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Iron Powder
Inductance:12 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):175 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.3Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:24MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)