MLF1608DR47KTA00
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 470NH 100MA 950 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MLF1608DR47KTA00 PDF
Type Description
Series:MLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Multilayer
Material - Core:Ferrite
Inductance:470 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):100 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):950mOhm Max
Q @ Freq:15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:190MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)