ASPI-2510-2R2M-T2
Description
FIXED IND 2.2UH 1.2A 158 MOHM
DataSheet
ASPI-2510-2R2M-T2 PDF
Type Description
Series:ASPI-2510
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.2 A
Current - Saturation (Isat):1.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):158mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)