TYS30151R0N-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FIXED IND 1UH 2.35A 35 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
TYS30151R0N-10 PDF
Type Description
Series:TYS3015
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:1 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):2.35 A
Current - Saturation (Isat):2.32A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):35mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:150MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.067" (1.70mm)