LQM18PZ2R2MCHD
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.2UH 750MA 480 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LQM18PZ2R2MCHD PDF
Type Description
Series:LQM18
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Multilayer
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):750 mA
Current - Saturation (Isat):200mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):480mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:50MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)