VLS3012ET-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 1.05A 120 MOHM
DataSheet
VLS3012ET-3R3M PDF
Type Description
Series:VLS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.05 A
Current - Saturation (Isat):1.05A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):120mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)