P0770.223NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22UH 700MA 370 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
P0770.223NLT PDF
Type Description
Series:P0770NL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):700 mA
Current - Saturation (Isat):700mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):370mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Height - Seated (Max):0.115" (2.92mm)