B82477D4683M000
Description
FIXED IND 68UH 1.55A 215 MOHM
DataSheet
B82477D4683M000 PDF
Type Description
Series:B82477D4
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:68 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.55 A
Current - Saturation (Isat):2.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):215mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.335" (8.50mm)